Rezistans Fiyatları

Rezistans Fiyatları ve Çeşitleri

Dirençler, faaliyetleri elektrik enerjisinin termal enerjiye dönüştürülmesine dayanan sabit dirençlerdir. Dirençler, içinden bir elektrik akımı geçtiğinde ısı üretir. Dirençler, onlarca farklı ürün grubuna yayılan, çeşitli ısıtma ihtiyaçları için kullanılan cihazlardır.
Rezistans Market olarak evsel ve endüstriyel ısıtma ihtiyaçlarına çözüm sağlayan ürünleri yüksek performanslı ürünlerle müşterileri için buluşturmaktadır. Satışını yaptığımız rezistans modelleri aşağıdaki gibidir.

Modeller

Rezistans Fiyatları

Elektrik terminolojisinde önemli bir yeri olan dirençler bir çeşit ısıtma elemanıdır. Bir direncin tanımı şu şekilde verilebilir: “Hem iletken hem de yalıtkan malzemeler içeren, ısıtma amaçlı bir dizi bileşen.” Başka bir tanım şudur: “dirençli bir tel, elektrik enerjisini ısıya dönüştürür.” Direnç, 100°C’ye kadar yüksek sıcaklıklara dayanabilen bir bileşendir.Rezistans Fiyatları
Esas olarak Cr (krom), Al (alüminyum) ve Ni (nikel) içeren Fe (demir) alaşımından yapılmıştır. Popüler olarak ve bazı kaynaklarda Cr-Ni (Krom-Nikel) tel olarak da bilinir. Direnci oluşturan alaşımlardaki Cr ısı direncini arttırır. Ni elementi kimyasal elementlere karşı koruma sağlar.
Al ise havadaki oksijen nedeniyle sıcak telin yandıktan sonra paslanmasını engeller. Alaşımlarda alüminyum yoksa; Isıtma gücü azalır ve tel paslanır. Direnç teli: Metal dirençli ısıtma elemanı, düz bir tel, bobin veya şerittir. Bunlara ekmek kızartma makineleri, saç kurutma makineleri, elektrikli fırınlar, yerden ısıtma, çamaşır kurutma makineleri ve daha fazlası dahildir. cihazlarda kullanılır.

Rezistans Fiyatları

En yaygın kullanılan malzemeler: Nikrom: Çoğu rezistanslı ısıtıcı 80/20 tel, bant veya banttan (nikel, krom) yapılır. Nikrom 80/20 ideal bir malzemedir çünkü nispeten yüksek bir elektrik direncine sahiptir ve ilk ısıtmada yapışkan bir krom oksit tabakası oluşturur.
Bu tabakanın altındaki malzeme oksitlenmez, bu da telin kırılmasını veya yanmasını önler. Kanthal (FeCrAl) tel Düşük sıcaklıkta ısıtma için bakır nikel (CuNi) alaşımı, sürekli bir metal film tabakası ile başlayıp karmaşık bir direnç şekli ile biter. Bu eleman genellikle tıbbi ve uzay teşhisi gibi hassas ısıtma uygulamalarında bulunur.Rezistans Fiyatları
molibden silisit içeren intermetalik bir bileşik olan molibden indirgeyici (MoSi2), esas olarak ısıtma elemanlarında kullanılan refrakter bir seramiktir. Orta yoğunluktadır, 2030 °C (3686 °F) erime noktasına sahiptir ve elektriği iletir. Yüksek sıcaklıklarda, onu daha fazla oksidasyona karşı koruyan pasif bir tabaka oluşturur. Uygulamalar arasında cam endüstrisi, seramik sinterleme, ısıl işlem fırını ve yarı iletken difüzyon fırını bulunur.
Silisyum karbür, resme bakın. § silisyum karbür ısıtma elemanları. PTC seramik eleman: PTC seramik malzemelerin pozitif bir termal katsayıya sahip olduğu söylenir (yani ısıtıldıklarında dirençleri artar).
Çoğu seramik negatif bir katsayıya sahip olsa da, bu malzemeler (tipik olarak baryum titanat ve kurşun-titanat bileşikleri) doğrusal olmayan bir termal tepkiye sahiptir, böylece güçleri bileşiğin eşik sıcaklığının üzerinde hızla artar. Bu davranış nedeniyle malzeme termostat görevi görmez çünkü akım sıcakken değil soğukken akar.
Bu malzemenin ince bir filmi, otomatik arka cam ısıtıcılarında, saç kurutma makinelerinde bal peteği elemanlarında ve daha pahalı ısıtıcılarda kullanılır.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir